Wśród Bełchatowian! #1

Dzisiaj po pracy wybrałem się do centrum miasta, żeby zebrać podpisy poparcia dla komitetu i przy okazji porozmawiać z mieszkańcami.

Spacerując po mieście w „poszukiwaniu podpisów” odbyłem ciekawą rozmowę z Panami w średnim wieku. Byli to pracownicy kopalni oczekujący na emeryturę. Opowiadali, że przyjechali tutaj za pracą i gdy tylko nabędą prawa emerytalne, to wrócą w swoje rodzinne strony. W trakcie rozmowy dali mi do zrozumienia, że jest to dosyć powszechne zjawisko. Powiem szczerze, że nie brałem pod uwagę tego zagrożenia: Nie sądziłem, że może nastąpić wzmożona emigracja w tej kategorii wiekowej.
Inna grupa, tym razem młodzieży, proponowała, aby po 22:00 wydzielić plac Narutowicza jako wolną strefę rekreacyjną, bo jak twierdzą: „Jeśli ktoś przychodzi tutaj o tej porze,to wiadomo, że przychodzi by wypić piwko na świeżym powietrzu”.
Kolejna grupa mieszkańców kojarzyła, że Nowe Pokolenie to „ci od Marjana”, ale mnie nie rozpoznali. Widać, że posiadam braki wizerunkowe, muszę to nadrobić 
Inne rozmowy były pozytywne, ludzie korzystają z pięknej pogody, są uśmiechnięci i spacerują z dziećmi i znajomymi.
I tak trzymać! Nawet w zimę!

Do zobaczenia! 
Patryk Marjan – kandydat KWW Nowe Pokolenie na Prezydenta Miasta Bełchatowa