Okręg 3

BARTŁOMIEJ MAJCHRZAK

Witam! Nazywam się Bartłomiej Majchrzak i jestem kandydatem do Rady Miasta z okręgu 3. Moją osobę możecie Państwo znaleźć na listach KWW Nowe Pokolenie, które w wyborach prezydenckich popiera Patryka Marjana. Oprócz założeń całego Nowego Pokolenia, jakimi są między innymi obniżka podatków, pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości czy informatyzacja urzędów, każda ze startujących w wyborach osób przygotowała swój własny pomysł na region, z którego się wywodzi.

Okręg 3 to przede wszystkim osiedla Słoneczne, Bińków i Okrzei, ale również najstarsza dzielnica Bełchatowa – Grocholice. Chciałbym przedstawić Państwu moją ofertę dedykowaną osiedlom Bełchatowa.

 

Oto moje propozycje programowe dla poszczególnych osiedli w moim okręgu wyborczym:

Osiedle Słoneczne

Nie ukrywam, że z tym rejonem jestem najbardziej związany i jest on najbliższy memu sercu. To tutaj – w bloku numer 5 – mieszkam i dorastam od samego początku mojego życia. Tutaj zawiązywałem nowe znajomości i poznawałem piękno (?) naszego Miasta. Jednak z biegiem lat obserwuję, jak moje ukochane osiedla stoi w miejsce. Nieliczne inwestycje, jakie Urząd Miasta bądź spółki miejskie przeprowadzają na Słonecznym nie wpływają moim zdaniem na poprawę jakości życia.

Oto moje propozycje:

Konserwacja placów zabaw
W ostatnich latach place zabaw przeszły gruntowne remonty. Jednak jak długo będą one zdatne do użytku przez najmłodszych? Rok, dwa? Moim celem jest pilnowanie bezpieczeństwa oraz sprawności takich miejsc.

Dbanie o istniejące tereny zielone
W ostatnich latach echem odbiły się problemy z koszeniem trawników. Nie ukrywam, że według mnie dyskusje w tym temacie są zbędne. Jako radny dopilnuję, by umowy podpisywane przez Miasto były korzystne ekonomiczne, ale przede wszystkim, by zieleń naszego miasta stanowiła wizytówkę miejscowości, która w swoim herbie ma Adama i Ewę w Bożym Raju.

Strefa GRILL&BEER nad Rakówką.
Strefy to są także jednym z głównych założeń kampanii prezydenckiej kandydata Nowego Pokolenia. Ja jednak nie ograniczam się tylko do zasygnalizowania pomysłu. Chciałbym zaproponować dokładną lokalizację takiego miejsca! Chyba każdy z mieszkańców wie, gdzie znajduje się kompleks (zaniedbanych) boisk, plac zabaw w kształcie statku czy siłownia na świeżym powietrzu. Znajduje się tam również zarośnięty już mini-tor rowerowy, który nie zdaje się już do użytkowania. To właśnie tam chciałbym zaproponować strefę, w której każdy z mieszkańców mógłby spędzić czas na świeżym powietrzu, rozpalić grilla, napić się alkoholu (rzecz jasna w granicach rozsądku 😉 ) oraz spędzić czas ze znajomymi. Gdy dołączymy do tego odnowę kompleksu boisk i placu zabaw, niskim kosztem zyskalibyśmy świetną strefę rekreacyjną dla mieszkańców osiedla Słonecznego, Okrzei, a nawet całego Miasta.

Pomoc w rozwiązywaniu lokalnych problemów mieszkańców.
Jeżeli zostanę wybrany radnym dzięki Państwa głosom i zaufaniu, z pewnością będę nadal chciał znać opinię na temat problemów Osiedla. Nie jestem człowiekiem, który chwyta się projektu raz na pięć lat, a potem o nim zapomina. Tylko trwałym działaniem jesteśmy w stanie coś zmienić. I ja – pomimo młodego wieku – postaram się to Państwu zapewnić.

Osiedle Okrzei

Najwyższe osiedle w naszym okręgu. To tutaj – oprócz osiedla Dolnośląskiego – znajdują się najwyższe budynki w mieście. Na terenie Okrzei znajduje się także Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Hala “Energia”. To właśnie do tej szkoły uczęszczałem przez dziewięć lat mojej edukacji (podstawówka + gimnazjum). Pięć dni w tygodniu przez dziesięć miesięcy w roku przemierzałem ulicę Okrzei i Dąbrowskiego. Wiele się przez ten czas zmieniło … Sad Jabłoniowy, nowe chodniki, ścieżka rowerowa. Także na samym osiedlu pojawiały się nowe parkingi czy place zabaw. Jednak jest jeszcze wiele do poprawy.

  • Konserwacja placów zabaw.

Dzieci potrzebują do zabawy miejsc bezpiecznych. Place zabaw powinny być poddawane renowacji oraz kontrolowane pod kątem sprawności urządzeń. Radny powinien dbać o takie aspekty życia społecznego.

  • Dbanie o istniejące tereny zielone.

Na osiedlu Okrzei takich miejsc coraz mniej. Nowe parkingi niestety wypierają zielone trawniki na rzecz kostki brukowej. Musimy zadbać już teraz o to, by na tym osiedlu zostały miejsca, w których można spędzić wolny czas.

  • Pomoc w rozwiązywaniu lokalnych problemów mieszkańców.

Jeżeli zostanę wybrany radnym dzięki Państwa głosom i zaufaniu, z pewnością będę nadal chciał znać opinię na temat problemów Osiedla. Nie jestem człowiekiem, który chwyta się projektu raz na pięć lat, a potem o nim zapomina. Tylko trwałym działaniem jesteśmy w stanie coś zmienić. I ja – pomimo młodego wieku – postaram się to Państwu zapewnić.

Osiedle Bińków

Osiedle Bińków jest największym pod względem powierzchni w okręgu nr 3. Jest to osiedle, na którym także spędzam dużo czasu. Boisko, kościół czy park to miejsca, które często odwiedzam. Niestety w ostatnim czasie ten ostatni jest mocno zaniedbany.

  • Altany między blokami.

Duża część bloków na tym osiedlu jest zbudowana w taki sposób, że tworzą wewnątrz małe place. Z reguły są one poprzecinane chodnikami. Moją propozycja dla mieszkańców jest postawienie na środku tych placyków altan wraz z ławkami, przy których mieszkańcy mogliby w najbliższej okolicy bloku spędzić czas na świeżym powietrzu.

  • Dbanie o istniejące tereny zielone.

Park za kościołem jest zaniedbany. Ławki wymagają tam wymiany, a i sam stan zieleni pozostawia wiele do życzenia. W ostatnich latach rozwinęła się tam zabudowa domków jednorodzinnych, a co za tym idzie zwiększyła liczba mieszkańców. Czas pomyśleć nad tym, by mogli spędzić czas w pobliskim parku.

  • Wielopoziomowy parking.

Jestem przeciwny betonowania osiedli w poszukiwaniu kolejnych miejsc parkingowych. Zamiast tego, Miasto może się pokusić o budowę wielopoziomowego parkingu. Koszty rzecz jasna są większe, jednak nie na tyle, by budżet miejski tego nie udźwignął. A parking na około 200 aut jest z pewnością lepszą propozycją od budowy 20-30 miejsce parkingowych.